Przygotuj się na intrygi, tajemnice, od których włos jeży się na głowie i zwroty akcji, które nie pozwolą odłożyć tej książki nawet na moment. “Pokusa Gangstera. Gangsterzy. Tom 4” (https://www.taniaksiazka.pl/pokusa-gangstera-gangsterzy-tom-4-anna-wolf-p-1485773.html) to kolejna powieść z gangsterskiego cyklu Anny Wolf. Nie brakuje w niej najważniejszych elementów dla całej serii, czyli miłości, sekretów i mrocznego świata mafii.

Charakterna i odważna

Główną bohaterką “Pokusy gangstera” jest Melissa Martinez, kuzynka Avy. Meliisa żyje tak, by nie rzucać się w oczy i mieć jak najmniej wspólnego z przestępczą organizacją, której członkiem jest jej ojciec. Studiuje, mieszka w akademiku, unika kłopotów… Lecz pewnego dnia kłopoty znajdują ją, kiedy zostaje uprowadzona przez Iana.

Tymczasem Ian to ważna postać w świecie mafijnym. Prawa ręka Sullivana. Oddany sprawie. Ale oddany również Melissie, którą chce uchronić przed światem – nawet za cenę własnego życia. Czy Melissa może mu zaufać? I czy Ian naprawdę jest w stanie ją ochronić?

To, co trzeba autorce oddać, to umiejętność tworzenia wyrazistych i barwnych postaci. Mellisa jest zadziorna i odważna, a Ian to człowiek skomplikowany i nieoczywisty. Są wyjątkowi na swój sposób – autorka nie tworzy kalki bohaterów z poprzednich tomów, a kreuje nowe, zupełnie nieoczywiste postacie. I wychodzi jej to znakomicie.

Romans, kryminał, obyczaj?

“Pokusa” Anny Wolf to oczywiście romans, jednak mamy w tej książce coś więcej niż tylko uczucie i namiętne sceny. W porównaniu do poprzednich części serii – w “Pokusie” mamy najwyraźniejsze tło obyczajowe, które mocno równoważy wątki romansowe. A także naprawdę sporo napięcia i intryg niczym z kart kryminału. Ten miks sprawia, że czwarty tom serii mocno zaskakuje i przypadnie do gustu nie tylko fankom literatury kobiecej, ale też innym czytelnikom. “Pokusę” czyta się błyskawicznie – z wypiekami na twarzy i, przez większość czasu, ustami uchylonymi z zaskoczenia.

Mafia inna niż wszystkie


Cykl “Gangsterzy” to kolejna seria romantyczna osadzona w mafijnych klimatach – jednak Anna Wolf podchodzi do tematu z dużą dozą oryginalności, pisząc inaczej niż wszyscy. W ramach serii dotychczas ukazały się tomy:

  • “Serce gangstera”
  • “Zemsta gangstera”
  • “Ryzyko gangstera”
  • “Pokusa gangstera”.

Każda z nich zaskakuje świeżością pomysłów autorki. To nigdy nie są te same pomysły ogrywane na nowy sposób – a za każdym razem zupełnie inna historia, z innymi problemami i pierwszoplanowymi bohaterami. Takie serie aż chce się czytać, bo pochłania się je tom po tomie i ani przez moment nie ma mowy o nudzie.